Recitační soutěž

11.03.2014 07:53

Recitační soutěž

Ve středu 19. února proběhla na naší škole soutěž v recitaci. Základního kola se zúčastnili všichni žáci. Děti byly rozděleny do třech kategorií . V nulté kategorii soutěžili žáci 1. ročníku, v první kategorii žáci 2. a 3. ročníku a ve druhé kategorii žáci 4. a 5. ročníku. Nejlépe přednášeli Michal Švéda (0.kategorie), Martin Švéda ( 1. kategorie) a Jan Pelikán (2. kategorie). Tito chlapci také postoupili do okrskového kola, které se konalo 6. března v Domě dětí Krasohled v Zábřehu. Žáci reprezentovali naši školu s těmito básněmi – Nepořádný krtek – Jiří Havel, Honzíkova latina – Michal Černík a Zabíjačka v Kotěhůrkách – Jiří Žáček.

Kvůli velké konkurenci  a neustále se zvyšující úrovni zábřežských recitátorů ani jeden z našich chlapců bohužel do okresního kola nepostoupil. I přesto jim děkujeme za reprezentaci školy.