Učení v přírodě

06.10.2016 16:47

V pátek 30.9. 2016 jsme s dětmi strávili dopoledne v přírodě. Na školní zahradě  si žáci 1. a 3.ročníku  povídali o tom, jak přírodu chránit, co se v přírodě smí a co ne, jak se starat o zvířátka. Potom si děti nakreslily ekologicky zaměřený plakát.

Žáci 2. a 4. ročníku se s pomocí mapy vydali na vycházku do okolí školy. Do mapy si značii cestu, kudy procházeli, zapisovali názvy ulic, psali na cestu své vzkazy, zasoutěžili si v běhu a plnili další zajímavé úkoly.

3. a 4. hodinu vyrazily děti ze všech ročníků společně do přírody. Pod vedením dětí, které naplánovaly cestu, jsme putovali po louce k lesu, kde jsme se prodírali houštinami, zdolali potok a různé nástrahy lesa. A došli po již neexistující stezce až na určené místo. Tímto chválím orienatační smysl dětí:-)
Po cestě na nás čekaly dobře ukryté úkoly, které musely děti nejdříve najít a po té splnit (např.: 1.posbírej různé přírodniny a postav z nich své jméno, 2.na 1 min. zavři oči a poslouchej, co slyšíš, 3.pantomima lesních zvířat, 4.orienatce v prostoru, jdi 2 kroky na sever,5 kroků na jih,... )
Děti naše dobrodružná výprava bavila a snad si ji zase někdy zopakujeme.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode