Akce MŠ

Projektové dny září, říjen, listopad 2017 v MŠ

Projektové dny se v naší školce staly oblíbenou součástí veškerého dění. V letošním školním roce se odvíjejí na bázi pohádek, pohádkových bytostí a pohádkových příběhů.

V září jsme závodili s Červenou Karkulkou a vlkem na odrážedlech, koloběžkách, kolech. Děti si procvičily nejen koordinaci pohybů při jízdě, ale i jemnou motoriku při kresebných úkolech, a spolupodílely se na dramatizaci pohádky o Červené Karkulce.

V říjnu v naší školce proběhl projektový den „Co vyprávěl les“. V něm děti poznávaly různá lesní zvířátka, podílely se na hraní loutkové pohádky Boudo, budko, pomáhaly Víle Podzimníčce stavět nový domeček a poznávaly nové výtvarné techniky, prostřednictvím kterých se realizovaly ve vnímání podzimu a podzimních barev.

Začátkem listopadu proběhl projektový den s názvem O veliké dýni aneb jak dědeček semínko zasel. Děti se seznámily s „dušičkovým svátkem“ a s jeho pietní i veselostní podobou připomínání si lidmi po celém světě. Součástí projektu byla pohádka O velké dýní, ale také lampionový průvod s uspáváním broučků.

Den zdraví

Ve čtvrtek 21.1.2015  jsme měli s dětmi den zdraví. Ráno jsme si zacvičili při otevřených oknech svečeni do půl těla, pak jsme se otužovali studenou vodou. Po svačince jsme si vyrobili ovocný salát, děti krájely ovoce a ochutnávaly. Venku jsme pak sáňkovali, dětem se den moc líbil, užili jsme si spoustu legrace.

Zimní výlet

V úterý 8.12.2015 jsme byli na zimním výletě na zámku Potštejn. Na zámku nás vřele přivítali, děti se seznámily s vánočními zvyky a putovaly spolu s andělem a Barunkou do Betléma. Zajímavě hraný příběh nás provázel prostorami zámku až do Betléma, kde se právě narodil Ježíšek.

Po daleké cestě byly děti odměněny jablečným závinem a čajem, který dostaly v zámecké cukrárně. Výlet se nám vydařil a všichni se už naladili na vánoční atmosféru.

Den skřítků

Ve středu 25.11.2015 jsme měli ve třídě MŠ Den skřítků. Děti si vyráběly skřítky z papíru, dávaly jim jména a snažily se zhotovit ho co nejlépe. Naučili jsme se básničku o skřítkovi podzimníčkovi. Zahráli jsme si na skřítky, děti měly skřítkovské čepičky a předškoláci vymýšleli pro malé děti úkoly od skřítků. Za splnění úkolu byly odměňováni razítky. Domů si každý odnesl svého  skřítka a děti měly radost z příjemně prožitého dne.